Aplikacja do ofertowania paneli fotowoltaicznych

Popyt na pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych nieustannie rośnie. Szacunki Unii Europejskiej zakładają, że do 2030 roku cel OZE może wynieść aż 40%. Liczne dofinansowania sprawiają, że coraz chętniej klienci mieszkający w domach jednorodzinnych poszukują firm oferujących montaż paneli fotowoltaicznych.

Rekordowy wzrost OZE mimo pandemii

Mimo pandemii, która wybuchła w 2020 roku i trudności wielu gałęzi nie tylko polskiej, ale i światowej gospodarki, sektor OZE ustanowił kolejne rekordy. Podążając za informacjami Polskich Sieci Elektroenergetycznych, w grudniu 2020 roku moc zainstalowanych paneli fotowoltaicznych wyniosła 3,7 GW. Oznacza to rokroczny wzrost w wysokość 182%! Atrakcyjne dofinansowania w postaci Mój Prąd czy Czyste Powietrze coraz bardziej zachęcają do montażu paneli fotowoltaicznych klientów indywidualnych. Oszczędności z domowych instalacji fotowoltaicznych mogą sięgać aż 90% w skali roku.

System na miarę twoich potrzeb

Jeśli prowadzisz firmę działającą w obszarze zielonej energii, potrzebujesz efektywnego systemu zbierania leadów, które następnie zamienisz w intratne umowy. Rok 2020 udowodnił, że wiele spraw można załatwić przez Internet – bez wychodzenia z domu. Postaw więc na nowoczesne technologie i dostarcz swoim przyszłym klientom wygodne rozwiązania jeszcze przed podpisaniem umowy. Nasza aplikacja do ofertowania paneli fotowoltaicznych gwarantuje wygodę obsługi zarówno tobie, jak i twoim klientom. Cała aktywność zostaje udokumentowana w jednym miejscu, dzięki czemu z łatwością możesz zarządzać bieżącymi procesami sprzedażowymi, gdziekolwiek jesteś – wystarczy smartfon i połączenie z Internetem.

Krok pierwszy – formularz

Jak to działa? Na stronie internetowej znajduje się specjalnie przygotowany formularz kontaktowy, przez który klient zgłasza zainteresowanie panelami fotowoltaicznymi. Po jego wypełnieniu, dane wysyłane są do handlowca, który w danym momencie ma wolną przestrzeń, aby zaopiekować się nowym klientem.

Krok drugi – kontakt z klientem

Nasza aplikacja do ofertowania jest skonstruowany tak, by podpowiadać działania krok po kroku. Dlatego po uzyskaniu danych kontaktowych do klienta, zadaniem handlowca jest kontakt w celu zbadania konkretnych potrzeb i dopasowania optymalnej instalacji fotowoltaicznej. Po pierwszym połączeniu i zebraniu informacji następuje przygotowanie oferty wraz ze wskazaniem proponowanych produktów. Co więcej, na tym etapie możliwe jest przygotowaniu kilku zestawów. Dzięki temu klient będzie mógł porównać poszczególne parametry oraz cenę każdego z nich.

Krok trzeci – indywidualna strona z ofertą

Klient w SMSie lub na swój adres mailowy otrzymuje dedykowany link, który przenosi go do stworzonej specjalnie pod kątem jego potrzeb oferty. Na stronie pokazane są warianty instalacji fotowoltaicznej, parametry, ceny, a także znajduje się pole na komentarz ułatwiające zadawanie pytań i doprecyzowywanie szczegółów. Istotny jest także przycisk „Wybieram”.

Krok czwarty – wybór oferty i przygotowanie umowy

Po zdecydowaniu się przez klienta na konkretny zestaw paneli fotowoltaicznych i naciśnięciu przycisku „Wybieram”, informacja o tym wysyłana jest do handlowca. Przygotowana umowa z powrotem wysyłana jest do klienta przez system, dzięki czemu zachowujemy ciągłość procesu i możliwość podglądu zdarzeń.

Dla kogo stworzyliśmy aplikację do ofertowania?

Dla firm, które nie boją się Internetu

Naszą aplikację skonstruowaliśmy z myślą o dotarciu do jak największej liczby klientów. Sprzedaż online i praca w formie zdalnej wymusiły na rynku zmiany, które już z nami pozostaną. Warto postawić na system, który bez trudu pozwoli na kontakt z klientami z całej Polski – bez względu na lokalizację biura czy liczbę handlowców.

Dla tych, którzy cenią rozwiązania ALL-IN-ONE

Aplikacja do ofertowania paneli fotowoltaicznych to kompleksowe narzędzie, z którym rozpoczniesz i zamkniesz sprzedaż już w czterech krokach. Nie musisz korzystać z kilku narzędzi, które tylko wydłużają czas pracy. Intuicyjna platforma pozwoli tobie i twoim klientom na wygodną komunikację i rozwianie wszelkich wątpliwości.

Dla handlowców, którzy uwielbiają kontakt z klientem

Przygotowanie umowy często jest procesem czasochłonnym, który odbiera możliwość kontaktu z klientami. Oferowany przez nas aplikacja został skonstruowany w taki sposób, by maksymalnie uprościć przygotowanie oferty. Dzięki temu zyskujesz więcej przestrzeni na to, co lubisz w swojej pracy najbardziej – na rozmowy z klientami.

Dla wszystkich, którzy doceniają znaczenie liczb

W panelu głównym dostępny jest podgląd na ilość zawartych umów w miesiącu, aktywność handlowców oraz wystawione przez nich oferty. Po raz kolejny, aplikacja do ofertowania paneli fotowoltaicznych w jednym miejscu zbiera najważniejsze dane, których już nie musisz szukać i przeglądać w excelu.